Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /vol1/users/pttk_sznurowa.hml/sznurowa/plugins/system/hotlogin/hotlogin.php on line 28 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /vol1/users/pttk_sznurowa.hml/sznurowa/plugins/system/hotlogin/hotlogin.php on line 31 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /vol1/users/pttk_sznurowa.hml/sznurowa/plugins/system/hotlogin/hotlogin.php on line 58 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /vol1/users/pttk_sznurowa.hml/sznurowa/plugins/system/hotlogin/hotlogin.php on line 91 47 RAJD KACZAWSKI HUTNIKÓW MIEDZI 2015 - Klub Turystyki Pieszej "Sznurówa" Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /vol1/users/pttk_sznurowa.hml/sznurowa/plugins/system/hotlogin/tmpl/default.php on line 12

Administracja i design
Zbigniew Drozd
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem.

47rajd47 RAJD KACZAWSKI HUTNIKÓW MIEDZI 14-17.05.2015 JANOWICE WIELKIE Maj to miesiąc w którym rodziny hutnicze oddają się szczególnie intensywnym rozrywkom, zarówno tym dla ducha jak i tym dla ciała. Rajd Kaczawski Hutników Miedzi jest imprezą organizowaną w ramach obchodów Dnia Hutnika. Na imprezie tej można spalić mnóstwo kalorii na górskich trasach, jak również podelektować się wspaniałymi widokami czy też poobcować z dziką przyrodą. Bardzo ważnym założeniem tej imprezy jest integracja uczestników.

W 47 edycji Rajdu Kaczawskiego Hutników Miedzi wzięło udział 210 osób w tym 60 to dzieci i młodzież. Uczestnicy wędrowali po szlakach turystycznych Gór Kaczawskich, Rudaw Janowickich, Karkonoszy oraz Kotliny Jeleniogórskiej. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się trasy jednodniowe, na których wędrowało 120 osób pod przewodnictwem Haliny Bierwiaczonek i Andrzeja Kowalskiego. Na trasie dwudniowej maszerowało 50 uczestników pod wodzą Piotra Matczuka i Wiesława Adamcewicza. Były również trasy czterodniowe na czele z Piotrem Milińskim i Markiem Szydłowskim oraz dwudniowa trasa rowerowa kierowana przez Grażynę Kubicz.
Wszyscy uczestnicy Rajdu spotkali się w niedzielne wczesne popołudnie na uroczystym zakończeniu Rajdu w Janowicach Wielkich na malowniczym terenie Ośrodka Wypoczynkowego Leśny Dwór gdzie czekała na nich ciepła strawa i napoje. A potem już tylko same atrakcje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty zdobienia pierników oraz warsztaty zielarsko-mydlarskie. Organizatorzy pokazali również przedstawienie dla dzieci „Jaś i Małgosia", w którym bohaterowie byli wykonani z piernika. Sporo zabawy pełnej humoru, mieli uczestnicy gier i zabaw plebejskich zorganizowanych przez rycerzy z Bractwa Rycerskiego Zamku w Bolkowie. Czas zabawy umilał Nam zespół muzyczny ZEMSTA POSEJDONA, który w swoich blokach muzycznych przedstawił oprócz pieśni żeglarskie, hity muzyki biesiadnej a także taneczne hity na czasie.
Tradycyjnie na zakończeniu Rajdu odbyły się konkursy krajoznawczy, Omnibus i niespodzianka. Najstarszym uczestnikiem Rajdu został Lucjan Czyżowski (79 lat). Najmłodsza uczestniczka to Milena Bąk urodzona w lutym 2015 r i jej rówieśnik Mikołaj Winiarski. Niestety, co fajne to szybko się kończy. Nadszedł czas powrotu do domu.
Sztab organizacyjny Rajdu stanowili:
Piotr Matczuk – Komandor
Lech Blajchert – Zastępca Komandora
Marek Dąbrowski i Paweł Sobol – Kwatermistrzowie
Joanna Kurek i Ada Dąbrowska – Sekretariat Rajdu
Rajd odbył się przy pomocy finansowej Huty Miedzi „Legnica". Do Zobaczenia na kolejnym, 48 Rajdzie Kaczawskim Hutników Miedzi.

Z turystycznym pozdrowieniem !!!
Piotr Matczuk